Щодо надання матеріального забезпечення добровільно застрахованим особам

 

 Чи має право фізична особа - підприємець, платник єдиного податку, яка сплатила єдиний податок у грудні 2010 року за січень 2011 року, на отримання матеріального забезпечення від органів Фонду, якщо страховий випадок настав у січні 2011 року, а договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування ще не укладений? З якого моменту фізична особа - підприємець, яка уклала з органами Пенсійного фонду договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні вважається застрахованою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?

Положеннями пункту 2 статті 5 та частини третьої статті 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 N 2240 (далі - Закон N 2240) встановлено, що особи, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, особисто можуть брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, на добровільних засадах. При цьому, такі особи матимуть право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються відповідно до Закону N 2240, за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до діючого законодавства.

Згідно із статтею 2 Прикінцевих положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 N 2464 (далі - Закон N 2464) з 1 січня 2011 року суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", нараховують, обчислюють та сплачують єдиний внесок, у тому числі відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, відповідно до цього Закону.

Статтею 10 Закону N 2464 визначено порядок добровільної участі у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні. Зазначеною статтею передбачено, що у разі виявлення бажання у 2011 році брати участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на добровільних засадах фізичним особам - підприємцям необхідно звертатися з відповідною заявою до органів Пенсійного фонду. З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, територіальним органом Пенсійного фонду в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до типового договору, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року N 21-5. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання (частина 4 статті 10 Закону N 2464).

Тому, фізична особа - підприємець, яка сплачує єдиний податок, буде мати право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду за страховими випадками, які настали з 01.01.2011 р. лише у разі сплати єдиного внеску (у тому числі відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності) та з моменту укладання договору про добровільну участь.

Сплата єдиного податку у грудні 2010 року за періоди 2011 року не дає права платникам єдиного податку вважатися з 01.01.2011 року застрахованими особами у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Разом з тим, Виконавча дирекція Фонду звернулася до Міністерства соціальної політики з проханням надати рекомендації та роз'яснення щодо вирішення цього питання.

Який порядок надання матеріального забезпечення фізичній особі - підприємцю, платнику єдиного податку, який не перебуває на обліку в робочих органах Фонду, якщо фізична особа - підприємець звернулась за призначенням матеріального забезпечення у 2011 році, а страховий випадок настав у 2010 році?

Враховуючи, що нормами Закону N 2240 не обмежено строк звернення застрахованої особи за отриманням матеріального забезпечення, фізичні особи - підприємці, які сплачували єдиний податок у 2010 році мають право на отримання у 2011 році допомоги по страхових випадках, які настали у 2010 році.

Призначення та виплата матеріального забезпечення фізичним особам - підприємцям, які сплачували єдиний податок у 2010 році, за страховими випадками, які настали до 31.12.2010 року включно, здійснюються робочими органами відділень Фонду в порядку та на умовах, діючих до 01.01.2011 року.

З урахуванням інформації, яка щоквартально отримувалась від Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Державної податкової адміністрації України (щодо фізичних осіб - підприємців, платників єдиного податку) та на виконання пункту 2.4 наказу Виконавчої дирекції Фонду "Про окремі питання, пов'язані з опрацюванням робочими органами відділень Фонду заяв-розрахунків страхувальників-роботодавців" від 25.02.2011 N 39-ос, у разі відсутності таких фізичних осіб - підприємців на обліку в робочих органах Фонду, їх необхідно внести до Єдиного реєстру страхувальників Фонду.

Яким чином здійснюється розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності (вагітності та пологах) добровільно застрахованим особам у зв'язку з набуттям чинності з 1 січня 2011 року Закону N 2464? Чи потрібно добровільно застрахованим особам відкривати окремий рахунок, як передбачено Законом N 2240 відкриття окремого рахунку страхувальниками - роботодавцями?

Відповідно до частини другої статті 53 Закону N 2240, порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України. Таким порядком є Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266, до якого на даний час зміни не внесено.

Отже, середньоденна заробітна плата (дохід) для добровільно застрахованих осіб обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).

Виплата матеріального забезпечення добровільно застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду через установи банку в безготівковому порядку на рахунки, вказані добровільно застрахованими особами при зверненні.

Звертаємо увагу, що на даний час Порядок страхування осіб на добровільних засадах за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, затверджений постановою правління Фонду від 2 червня 2005 року N 62, не втратив чинності і може застосовуватися в частині, що не суперечить нормам Закону N 2464.

З метою недопущення нецільового використання коштів Фонду на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах при ознаках зловживань необхідно організувати проведення позапланових перевірок страхувальників по коштах Фонду.

Скільки днів підприємство має зберігати отримане цільове фінансування на окремому рахунку, якщо:

- строк одержання фінансування і строк, встановлений підприємством для виплати заробітної плати не співпадає?

- строк виплати заробітної плати настане пізніше трьох робочих днів після одержання фінансування?

Пунктом 9 Порядку N 26 передбачено, що після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені статтею 52 Закону N 2240, тобто у найближчий день, установлений для виплати заробітної плати. При цьому, слід зазначити, що після отримання коштів Фонду, виплата допомоги може бути здійснена страхувальником і раніше.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону N 2240 та пункту 10 Порядку N 26, у разі якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення у вказаний термін, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.

Підприємство зобов'язане сплатити податки, передбачені законодавством, у визначені строки, незалежно від отриманого фінансування від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Чи має право підприємство компенсувати свої витрати на сплату податків, утриманих із суми матеріального забезпечення по листках непрацездатності, у випадку неодержання цільового фінансування від Фонду до настання граничного строку, передбаченого законодавством України, для сплати податків?

Виконавча дирекція Фонду звернулася до Державної податкової служби та Міністерства соціальної політики з проханням надати роз'яснення щодо правомірності здійснення роботодавцями сплати податків та інших платежів, визначених законодавством України, з власного рахунку та їх подальшої компенсації з окремого рахунку.

При цьому зазначаємо, що всі заяви відділень Фонду на фінансування страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, яке нараховане в 2011 році, фінансуються своєчасно і в повному обсязі.

Лист від 12.03.2011 р. N 01-16-489

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 




 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали